Patchwork

Jednorożec

Wśród dziewczynek od jakiegoś czasu jest szał na motyw jednorożca, postać bajkowa i fantastyczna. Konik z piękną kolorową grzywą, dużymi oczami oraz rogiem. Otrzymałam zamówienie od bratanicy aby uszyć taką poduszkę, która będzie jej towarzyszyć podczas snu.

Długo zastanawiałam się w jaki sposób ją wykonać, czy metodą aplikacji rysując taką postać, czy w jakiś inny sposób. Przyznam się, że chyba za bardzo się przejęłam. Na szczęście znalazłam gotowy wzór od Elizabeth Hartman pod nazwą Lisa the Unicorn w idealnej jak dla mnie technice wykonania.

Wzór przeraża ilością elementów i wymaga skupienia podczas ich wycinania ale zszywanie to już sama przyjemność. Do jej wykonania użyłam batików, resztki po poprzednim projekcie oraz solidów, wszystko od Roberta Kaufmana, tło to Moda seria Grunge.

Po połączeniu wymiary topu wynoszą 66×66 cm, po pikowaniu i zszyciu wyszła i tak duża bo 63×63 cm. Pikowałam w szwach, lotem trzmiela – tło, narysowałam włosy, ucho i oko. Ponieważ jest dość duża uszyłam również wkład do poduszki.

Ostatnie zdjęcie dokładnie pokazuje w jakim pięknym i wyjątkowym miejscu byłam. Jest to zbiornik Jeziorsko nad którym ptaki zatrzymują się na przelotach. Ptasia zupa – takiej zupy w tym miejscu dawno nie widziałam, były nawet bociany czarne co dla mnie było miłą niespodzianką.

16 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *