Patchwork

Świąteczna serweta

Pod koniec jesieni, kiedy robi się zimno i wszyscy czekają na śnieg, zaczynamy myśleć o świętach. Rękodzielnicy z wolna pokazują związane z tym tematem prace, pojawiają się pomysły na wykonanie niewielkich ozdób. Atmosfera zachęca nas do pracy i wprowadza w odświętny nastrój.

Przyznaję się, że i ja dałam się wciągnąć i wybrałam odpowiednie szmatki. Na rozgrzewkę uszyłam podkładki, torby i zaczęłam poduszkę, ale dzisiaj o obrusie.

Rozpoczęłam od narysowania pomysłu na papierze, potem była trudna decyzja wyboru koloru materiału na tło. Dalej już poszło. W centralnym punkcie są dwie błyskające gwiazdy, wykorzystałam blok o nazwie wonky star. Bloczek polecam, szyje się łatwo i można pobawić się z długością promieni. Wokół gwiazdy rozwiesiłam lampki choinkowe od których zaczął się pomysł na obrus. Najpierw wykonałam szablon lampki, potem na podklejonych flizeliną dwustronnie klejącą materiałach odrysowałam kształt, po czym go wycięłam. Każda lampka jest inna. Następnie zostały one przyklejone i obszyte, a całość przepikowana. Na koniec lamówka przyszyta ręcznie. Obrus ma wymiary 78×78 cm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *